Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jak dbać o czapki wełniane?

Zimą bardzo dużą popularnością cieszą się czapki wełniane. Wełna jest materiałem zapewniającym ciepło, a jednocześnie skutecznie chroniącym skórę przed wilgocią. Wybór czapek wełnianych jest naprawdę bardzo duży. Różnią się one kolorem, grubością. Dostępne są modele jednokolorowe, jak i te wzorzyste. Znalezienie czapki odpowiedniej dla siebie nie stanowi obecnie najmniejszego problemu. Posiadaczek czapek wełnianych powinni wiedzieć, jak o nie dbać, aby jak najdłużej zachowały swój doskonały wygląd.

Co zrobić, aby odświeżyć wełniane czapki?

Wystarczy czapkę z wełny założyć kilka razy, aby wymagała ona odświeżenia. Nie trzeba jednak wówczas decydować się na pranie. Aby czapki z wełny odświeżyć, wystarczy wywrócić ją na lewą stronę, a następnie przymocować do wieszaka na ubrania. Można wykorzystać do tego spinacze do prania. Tak umocowaną czapkę trzeba włożyć do łazienki. Para wodna, która pojawia się w tym pomieszczeniu, kiedy bierzemy kąpiel skutecznie odświeży wełnę. Podobny efekt uzyskamy, jeśli czapkę umieścimy na balkonie. Ci, którzy go nie mają, mogą uchylić okno i powiesić w nim czapkę.

Jak prać wełniane czapki?

Błędem popełnianym przez wiele osób jest rezygnacja z prania czapek. Tymczasem okazuje się, że należy robić to przynajmniej dwukrotnie w ciągu całego sezonu. Aby być pewnym, że czapka nie zostanie podczas prania uszkodzona, warto sięgnąć po płyn, które formuła została opracowana z myślą o praniu wełny. Można czapkę z wełny uprać w pralce, pamiętając jednak, aby ustawić program przeznaczony właśnie do prania rzeczy wełnianych. Jeśli decydujemy się na pranie ręczne czapki, nigdy nie należy jej pocierać ani wyciskać. Aby je uszkodzić wełny, można ją delikatnie zamaczać, a następnie ugniatać. Do płukania najlepiej wykorzystać bieżącą wodę, która powinna być letnia. Zagrożeniem dla wełny jest zawsze zbyt wysoka temperatura. Do suszenia najlepiej czapkę ułożyć na płasko, wykorzystując ręcznik bądź ściereczkę. Nigdy nie należy kłaść jej bezpośrednio na źródle ciepła, na przykład ręczniku. Aby nie straciła ona kształtu, można ją delikatnie rozciągnąć i przymocować za pomocą szpilek.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz